Home / Iran Traci Otwierającego, Zdobywa Szacunek Międzynarodowych Fanów

Iran Traci Otwierającego, Zdobywa Szacunek Międzynarodowych Fanów

Reprezentacja Iranu w piłce nożnej i reprezentacja Anglii w piłce nożnej rozpoczęły pierwszy mecz Mistrzostw Świata FIFA. Istnieje duża różnica między siłą wykończeniową obu drużyn. Mimo że reprezentacja Iranu w piłce nożnej ma najwyższą średnią wieku wśród innych drużyn narodowych, przegrała ten mecz z reprezentacją Anglii w piłce nożnej. Reprezentacja Iranu w piłce nożnej przegrała swój pierwszy mecz, ale zdobyła szacunek niezliczonych międzynarodowych fanów.

Koszulka Iran nie przyciągnęła uwagi międzynarodowych fanów, ale trening zawodników reprezentacji spotkał się z uznaniem kibiców. Startujący reprezentacji Iranu w piłce nożnej odmówili zaśpiewania hymnu narodowego przed meczem i wszyscy milczeli podczas hymnu narodowego. Walczyły o wolność kobiet w kraju i popierały prawa kobiet do nie noszenia chust. We wrześniu tego roku 22-letnia Iranka została aresztowana przez policję moralności za to, że nie nosiła chusty na głowie. W rezultacie młode dziewczęta były torturowane na śmierć na posterunkach policji, co wywołało tygodnie protestów w Iranie. Ten incydent to dopiero początek, a nie koniec. Reprezentanci Iranu w piłce nożnej swoją postawą wyrazili swój sprzeciw.

Wśród widzów na Mistrzostwach Świata FIFA była Iranka ze łzami spływającymi po twarzy. Doświadczenia kobiet domowych są nadal wspierane przez zawodniczki reprezentacji narodowej, a ta kobieta jest jeszcze bardziej smutna dla swoich rodaków. Zawodnicy reprezentacji Iranu w piłce nożnej spotykają się z karą za publiczne protesty na arenie światowej, ale akceptują wykluczenie z reprezentacji. Mimo że przeciwnik miał na sobie Koszulka Anglia , zawodnicy reprezentacji Iranu w piłce nożnej również otrzymali brawa i wyrazy uznania od przeciwnika. Wszyscy obecni na miejscu kibice oddali również hołd zawodnikom reprezentacji Iranu w piłce nożnej. Wygrywanie lub przegrywanie gry przestało mieć znaczenie.