Home / Celem Jest Grać Do 60 Roku życia!

Celem Jest Grać Do 60 Roku życia!

Kto jest najstarszym piłkarzem w historii futbolu? Pomimo tego, co Księga Rekordów Guinnessa mówi inaczej, tytuł „Najstarszego zawodowego piłkarza świata” pasuje obecnie do japońskiej legendy Miury Kazuyoshi, która nosi Koszulka Piłkarska  od ponad 37 lat!

Miura Kazuyoshi kończy w tym roku 56 lat. Dla wielu piłkarzy może to być dziesiąty rok po przejściu na emeryturę, ale on zaczynał jako zawodowy zawodnik w 1986 roku, ale wydaje się, że daleko mu do końca! W tym roku zespół portugalskiej ligi Oliverense przedłużył okres wypożyczenia Miury Kazuyoshi, co oznacza, że weteran nadal będzie grał w Europie. Przekonał cię ten staruszek, który może dalej nosić top Koszulka Piłkarska Klubowe ?

Wcześniej Miura Kazuyoshi ujawnił kiedyś swój „wielki cel”: grać do 60 roku życia, zanim powiesi buty na kołku! Patrząc na to teraz, wydaje się, że jest jeszcze trochę dystansu. Jednak odkąd został wypożyczony do Oliverense w styczniu tego roku, Miura Kazuyoshi grał bardzo mało czasu, w sumie tylko 3 występy rezerwowe, nie więcej niż 28 minut. W jednym z meczów zdobył też najlepszy wynik w klasyfikacji generalnej, ale wywołało to kontrowersje.