Home / Vinicius Junior Jest Nowym Właścicielem Szóstej Koszulki Realu Madryt Z Numerem 7

Vinicius Junior Jest Nowym Właścicielem Szóstej Koszulki Realu Madryt Z Numerem 7

Eden Hazard również opuścił zespół tego lata, gdy zdał sobie sprawę ze swoich talentów podczas czterech sezonów w Realu Madryt. Wtedy Real Madryt oficjalnie ogłosił, że nowym właścicielem Koszulka Piłkarska z numerem 7 jest Vinicius Junior, który w nowym sezonie również zmieni swój numer. Vinicius Junior jest szóstym zawodnikiem w historii Realu Madryt, który ma klasyczną siódemkę, która jest kluczem do tego, by był ceniony przez drużynę.

Jedyną częścią Koszulka Real Madryt , która sprawia, że nowi gracze boją się wybierać, jest numer 7. Ten numer ma pełne znaczenie w drużynie. Mogą go więc mieć tylko zawodnicy uznani przez zarząd Realu Madryt, a występ Viniciusa Juniora w drużynie zaowocował tym zaszczytem. Odkąd La Liga zaczęła wymagać od graczy posiadania stałych numerów w trakcie sezonu, przydział numerów dla wszystkich drużyn w lidze jest bardzo jasny. La Liga wdrożyła politykę stałych numerów od sezonu 1995/96. Argentyński napastnik Juan Esnáider jest pierwszym zawodnikiem, który ma numer 7. Po tym, jak Juan Esnáider opuścił Real Madryt, drużyna pozwoliła Raúlowi przejąć jego numer. Raúl stopniowo stał się legendą w historii drużyny Realu Madryt i ostatecznie opuścił stadion Santiago Bernabéu w 2010 roku, aby dołączyć do Schalke 04.

Po odejściu Raúla z Realu Madryt Cristiano Ronaldo był najlepszym wyborem. Ten ostatni osiągnął z drużyną wiele wyróżnień indywidualnych i tytułów mistrzowskich. W 2018 roku Cristiano Ronaldo zdecydował się odejść z Realu Madryt do Juventusu, a Mariano okazał się tym szczęściarzem. Po Mariano był Eden Hazard, a do tego lata Vinicius Junior był ulubieńcem Realu Madryt. Jeśli chodzi o Kyliana Mbappé, który nie podjął decyzji transferowej, ostatecznie przegapił klasyczną białą siódemkę.