Home / Belgia Prowadzona Przez Kevina De Bruyne Jest Pełna Witalności

Belgia Prowadzona Przez Kevina De Bruyne Jest Pełna Witalności

Belgia pokonała Niemcy 3:2, cicha współpraca Kevina De Bruyne i Romelu Lukaku była idealna. Po tym, jak Belgia miała Kevina De Bruyne jako kapitana, dynamika całej drużyny bardzo się zmieniła. Romelu Lukaku szybko wrócił do swojej najlepszej formy dzięki asyście Kevina De Bruyne i strzelił cztery gole w ostatnich dwóch meczach. Teraz Romelu Lukaku może śmiało nosić Koszulka Belgia i stać na boisku, nie jest już tym biednym filarem blokującym bramki.

Po meczu Kevin De Bruyne zgodził się na wywiad: Jest bardzo szczęśliwy z bycia kapitanem i ma nadzieję, że każdy zawodnik noszący Koszulka Piłkarska reprezentacji narodowej będzie w stanie zachować mentalność bezinteresownego poświęcenia. Występ Argentyny na mundialu w Katarze bardzo poruszył Kevina De Bruyne'a. Nie spodziewał się, że Argentyna prowadzona przez Messiego odniesie ostateczne zwycięstwo. Z perspektywy jedności argentyńskich graczy, Kevin De Bruyne ma nadzieję, że belgijscy gracze będą mogli się od nich uczyć.

Belgia to także bardzo silna drużyna narodowa, ale niestety przez lata brakowało im zjednoczonej determinacji. Scena meczu z Chorwacją w 2018 roku nauczyła Kevina De Bruyne dużo wiedzy, a scena meczu z Argentyną w 2022 roku pozwoliła mu lepiej zrozumieć istnienie pewnego przekonania, którego brakuje jego drużynie. Kevin De Bruyne chce cztery lata później stworzyć mocną Belgię, najpierw musi dostosować mentalność zawodników.