Home / Manchester United Awansował Do Półfinału Pucharu Anglii, Pokonując Liverpool 4:3

Ćwierćfinał Pucharu Anglii w sezonie 2023–2024 zapoczątkuje głośne spotkanie, w którym Manchester United zmierzy się u siebie z Liverpoolem. W trakcie meczu obie drużyny toczyły walkę na bramkę. W regulaminowym czasie obie drużyny zremisowały 2:2. W dogrywce Elliott, ubrany w Koszulka Piłkarska Liverpool , strzelił gola dla Armii Czerwonej, która objęła prowadzenie. Manchester United nr 10, Rashford, skutecznie wyrównał 3-3. W 120. minucie zwycięskiego gola strzelił wchodzący z ławki Amad Diallo. Ostatecznie Manchester United pokonał Liverpool 4:3 i skutecznie awansował do półfinału Pucharu Anglii. Przed rozpoczęciem tego meczu Liverpool mocno awansował w Lidze Europy z wynikiem 11-2 w dwóch rundach, utrzymując możliwość rywalizacji o mistrzostwo we wszystkich rozgrywkach. Wyniki Manchesteru United w Premier League nie są idealne, z różnicą 8 punktów pomiędzy czołową czwórką w tabeli. Chociaż Manchester United gra u siebie, ludzie na ogół są bardziej optymistyczni, że Liverpool może wygrać. Przecież przez cały sezon Armia Czerwona dowodzona przez Kloppa ma przewagę pod względem siły zawodników, umiejętności taktycznych i statusu konkurencyjnego. Nieoczekiwane jest to, że młodzi zawodnicy Manchesteru United spisali się w tym meczu bardzo dobrze. Odmienili poprzednią porażkę i zdołali wyrównać, gdy Liverpool objął prowadzenie. A w ostatniej minucie 21-letni Amad Dialod strzelił zwycięskiego gola w 120. minucie i wygrał mecz. Zapewniło to ekscytującą piłkarską ucztę wszystkim kibicom oglądającym ten mecz. Warto wspomnieć, że Anthony, który był przesłuchiwany od czasu założenia Koszulka Manchester United , w 87. minucie odwrócił się i oddał strzał z woleja, po czym strzelił kluczowego dla Manchesteru United gola, skutecznie wyrównując wynik na 2:2. To pierwszy raz, kiedy Anthony strzelił gola u siebie od 9 marca 2023 roku, kończąc trwającą 373 dni suszę strzelecką na własnym boisku.