Home / Athletic Bilbao Awansował Do Finału Copa Del Rey

Athletic Bilbao Awansował Do Finału Copa Del Rey

Puchar Króla La Liga wszedł do finału. Do finału nie weszły Barcelona i Real Madryt, które znamy. Odpadli w pierwszej ósemce i pierwszej szesnastce. W półfinale Athletic Bilbao pokonał Atlético Madryt 3:0. W pierwszej rundzie Atlético Madryt nie pokazało własnej przewagi i przegrywało 0:1. Zawodnicy w Koszulka Athletic Bilbao nie stracili czujności i już w drugiej rundzie pokonali swoich przeciwników 0:2. Atlético Madryt dotarło do półfinału z dużym wynikiem 0-3.

Drugą drużyną, która awansowała do finału był Real Club Deportivo Mallorca. W półfinale zmierzyli się z Realem Sociedad. Obie drużyny były stosunkowo wyrównane pod względem siły i osiągnęły remisy w pierwszej i drugiej rundzie. Real Club Deportivo Mallorca miał więcej szczęścia i skutecznie pokonał Real Sociedad w rzutach karnych i skutecznie awansował do finału. Kibice ubrani na miejscu w Koszulka Real Sociedad byli z tego powodu bardzo zadowoleni.

Zespół Athletic Bilbao zdobył w swojej historii 23 tytuły mistrzowskie. Czy Real Club Deportivo Mallorca w obliczu tak silnego przeciwnika będzie nadal miał szczęście? Niech czas to zweryfikuje.