Home / Borussia Dortmund Pokonała Chelsea 1:0

Borussia Dortmund Pokonała Chelsea 1:0

W pierwszej rundzie 1/8 finału Ligi Mistrzów UEFA Borussia Dortmund zmierzyła się u siebie z Chelsea i obie drużyny zapoczątkowały pierwszą konfrontację w historii. Ostatecznie Dortmund pokonał Chelsea 1:0 po golu Adeyemiego i wywalczył szansę na awans. Stan Chelsea w tym sezonie jest naprawdę zły. Od 2023 roku wygrali w sumie tylko jeden mecz. Z kolei stan Dortmundu po mundialu jest wyjątkowo dobry. Przed meczem z Chelsea odnieśli 6 zwycięstw z rzędu we wszystkich rozgrywkach. W tym meczu 19-letni Bellingham założył opaskę kapitańską na stroje piłkarskie i poprowadził drużynę do konfrontacji z Chelsea. W pierwszej połowie żadna z drużyn nie zdobyła bramki. W drugiej połowie Adeyemi grał dobrze i samotnie rzucił wyzwanie mistrzowi świata Enzo. Minął bramkarza Chelsea Kepę i z łatwością strzelił pustego gola, dając Dortmundowi prowadzenie. Chelsea nadal dostosowywała swoją taktykę. Chociaż było kilka groźnych ataków, nie wykorzystali okazji i przegapili okazję do wyrównania wyniku. Dortmund pokazał w tym meczu doskonałą siłę i umiejętność taktycznego wykonania. Wynik tego meczu zwiększy niepewność i napięcie w rozgrywkach grupowych, a także zwiększy sprzedaż Koszulka piłkarska Borussia Dortmund.