Home / Manchester City Po Raz Pierwszy W Historii Zdobył Superpuchar UEFA

Manchester City Po Raz Pierwszy W Historii Zdobył Superpuchar UEFA

Manchester City zdobędzie kolejne trofeum mistrzowskie w 2023 roku. Superpuchar UEFA, mistrzowie Ligi Mistrzów Manchester City vs mistrzowie Ligi Europy Sevilla. W 90. minucie Manchester City zremisował z Sevillą 1:1 i ostatecznie pokonał Sevillę 5:4 w rzutach karnych, zdobywając po raz pierwszy w historii Superpuchar UEFA. W poprzednich 4 pojedynkach między Manchesterem City a Sevillą, Manchester City wygrał wszystkie 4 mecze. A w tym meczu niepowodzenie De Bruyne'a w założeniu Koszulka Manchester City i staniu na boisku miało oczywiście duży wpływ na pomoc drużyny. Chociaż Manchester City miał 74% posiadania piłki w pierwszej połowie i wydawało się, że ma przewagę na boisku, nie udało mu się zdobyć 9 strzałów, podczas gdy Sevilla prowadziła 1:0 po jednym zagrożeniu ofensywnym. krawędź wiodąca. Wynik spadł, pozostawiając pasywny Manchester City do 63. minuty meczu. Rodri pomógł Palmerowi strzelić gola głową z bliskiej odległości, skutecznie wyrównując wynik i przechodząc do rzutów karnych. W rzutach karnych Sevilli mogło zabraknąć trochę szczęścia. Ostatecznie Manchester City pokonał w dwumeczu Sevillę 6:5 iz powodzeniem zdobył Superpuchar UEFA! Trener Pep Guardiola po 9 latach ponownie zdobył Superpuchar UEFA i został pierwszym trenerem, który poprowadził trzy drużyny w różnych Koszulka Piłkarska Klubowe do zdobycia Superpucharu UEFA! W ciągu 7 lat trenowania Manchesteru City Guardiola zdobył 15 mistrzostw dla drużyny. Następnie Manchester City uderzy w Klubowe Mistrzostwa Świata i zdobędzie pięć koron. Ten gigantyczny zespół bez historycznego tła tworzy krok po kroku własną legendarną historię.